motokary
motokary motokary motokary motokary motokary motokary motokary motokary
motokary
motokary
motokary
motokary
motokary

 


FAQ

Můžu jezdit s motokárou kde chci ?
Ano, pokud tím neporušujete předpisy ČR. Jedinou výjimkou je, že musíte zůstat na území ČR.

Co když motokára přestane jet ?
Pokud motokára nejede a nejde nastartovat, tak vám možná došel benzín. Nádrž je opatřena přepínacím kohoutem na rezervní množství benzínu. Ten je umístěn za sedadlem. Přepněte jej do polohy RESERVA a zkuste znovu nastartovat. Při startování musíte mít stisknutý brzdový pedál. Bez něj motokáru nelze nastartovat. Pokud se vám nastartovat ani tak nepodaří, zavolejte nás na 777 311 856.

Jaký benzín a olej natankovat ?
Je možné použít Natural 91 nebo 95. Olej zásadně do benzínu nepřidávejte. Míchá se automaticky z přídavné nádobky a nemusíte se tak o něj vůbec starat.

Co si mám vzít na sebe ?
Motokára jezdí pouhých pár cm nad zemí, a tak musíte počítat s odletujícím prachem od předních kol. Navíc, nejste nijak chráněni proti povětrnostním vlivům. Nejlepší je proto oblek podobný jako na motorku. Pokud jej ale nemáte, postačí i běžné sportovnější oblečení. V každém případě si vezměte výrazně teplejší oblečení než odpovídá momentální teplotě. Při rychlosti 75 Km/h snadno prochladnete.

 

 

Kdo si motokáru na silnici může půjčit ?
Motokáru na silnici lze půjčit pouze osobě způsobilé pro řízení motorových vozidel skupiny L,
tedy držitelům řidičského oprávnění minimálně skupiny A1, B1, B starší 18ti let!

Co potřebuji sebou ?
Motokáry na silnici jsou půjčovány na základě smlouvy o výpůjčce po předložení dokladu totožnosti a platného řidičského oprávnění ! Celkem tedy budete potřebovat dva platné doklady ! Zároveň je při převzetí motokáry nutné zaplatit předem cenu výpůjčného a vratnou zálohu 3000,- Kč ! Pro krytí případných škod, je též vyžadován podpis směnky viz. dále.

Co když se něco stane?
Pokud na silnici způsobíte nehodu, pak postupujte běžným způsobem. Motokáry mají zaplacené pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Tedy tzv. povinné ručení u pojišťovny Triglav s plněním 50 000 000 na zdraví i majetek.

Ale pozor ! Motokáry prozatím nejsou havarijně pojištěny.
V ČR se prozatím nenašla pojišťovna, která by byla schopna motokáry pojistit havarijně a proti odcizení za rentabilní cenu. Bohužel proto všechny způsobené škody na motokáře včetně odcizení hradí vypůjčitel v plné výši !  Na změně tohoto stavu pilně pracujeme a nějaký typ pojištění by měl být k dispozici na jaře 2013.

Na pokrytí případných škod přesahujících výši kauce je proto prozatím požadována směnka až do výše celkové ceny motokáry, která je vázána výpůjční smlouvou. Pokud motokáru přivezete v pořádku, bude Vám směnka okamžitě vrácena. Motokáru také nejste oprávněni půjčit nikomu dalšímu. Smlouva se sjednává pouze na jednoho řidiče.

Co dělat aby se nic nestalo, aneb bezpečnost především.
Podle platných předpisů ČR je jezdec na motokáře (stejně jako například na motocyklu) povinen nosit bezpečnostní helmu. Tu si buď můžete přinést vlastní, nebo použít od nás zdarma zapůjčenou. Pod tuto helmu si u nás za cenu 99,- Kč můžete zakoupit hygienickou kuklu. Vždy také používejte bezpečnostní pásy. Motokáry nejsou vybaveny systémem odpružení a je proto třeba věnovat zvýšenou pozornost při přejezdu nerovností. Zejména při jízdě po nekvalitním povrchu nebo dlažebních kostkách doporučujeme zpomalit na rychlost chůze ! Dodržování předpisů je samozřejmě na Vás. V případě, že budete přistiženi, případně vyfoceni při jejich porušování, bude to stát peníze a body vás. Rozhodně si ale uvědomte, že motokára není příliš dobře viditelná především pro řidiče nákladních vozů a autobusů. Pro lepší viditelnost je sice vybavena bezpečnostní vlajkou která je ve výšce cca 180 cm, ale to vás v žádném případě nezachrání pokud uděláte rychlou myšku řidiči kamiónu přímo před příď a potom zabrzdíte. Hlídejte si proto bedlivě dopravní situaci kolem vás a snažte se ještě více než obvykle myslet i za ostatní řidiče. Zvažte též použití bezpečnostní reflexní vesty.

Motokáry jsou vybaveny ruční volbou jízdy vpřed nebo vzad.
Směr jízdy vždy volte pouze při minimálních otáčkách motoru a při úplném zastavení motokáry. Za jízdy s pákou řazení směru vůbec nemanipulujte. Jinak riskujete zničení převodovky !  


motokary
motokary motokary
motokary